fbpx
loader image

Medytacja i Mindfulness

Dzięki temu szkoleniu twoi pracownicy: 

Zyskają więcej satysfakcji z życia zawodowego i prywatnego,

Będą potrafić kierować własnymi emocjami,

Będą bardziej efektywni dzięki umiejętności relaksacji

Nauczą się konstruktywnie wykorzystywać konflikty wewnętrzne oraz te interpersonalne.

Mindfulness

Przeciążony i ciągle zajęty umysł nie tylko nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału, ale tworzy poczucie zmagania się z życiem, zagubienia i braku sensu. Aby wyjść z błędnego koła zmęczenia emocjonalnego trzeba zwolnić na chwilę, wyciszyć się oraz zrobić z tego nawyk. Nie jest to łatwe, gdyż życie w pędzie stało się w obecnych czasach cnotą. Z pomocą przychodzą różne ćwiczenia i teoria Mindfulness. Dzięki wprowadzeniu w  życie technik uważności nie tracimy więcej czasu na wewnętrzną walkę, a skupiamy się na najważniejszych zadaniach.

Odporność na stres

Praktyka Mindfulness jest formą pracy z umysłem, która dąży do redukcji stresu, odczuwania większej radości z życia oraz poprawienia relacji z samym sobą oraz innymi. Badania przeprowadzone na uniwersytecie Harvard potwierdziły opinię osób, które praktykowały medytację od wielu lat, jak również tych, którzy praktykowali jedynie kilka tygodni. Ćwiczenia Mindfulness bezpośrednio i pozytywnie wpływają na częstotliwość bicia serca, temperaturę ciała, ciśnienie i wiele innych parametrów funkcji życiowych.  Okazuje się, że techniki Mindfulness pomagają radzić sobie ze stresem również w najgorętszych sytuacjach, takich jak negocjacje, wystąpienia publiczne, czy praca pod presją czasu.

Laserowa koncetracja

Umiejętnością, która doprowadzi do znacznego wzrostu produktywności i radości z wykonywanej czynności jest laserowa koncentracja. To taki stan, w którym maksymalnie pochłonięci wykonywanym zadaniem zapominamy o całym świeci, jesteśmy we flow.

Work – Life Balance

Stosując ćwiczenia Mindfulness żyjesz świadomy ról, które odgrywasz na codzie, ale nie identyfikujesz się z żadną z nich. Przez to sytuacje, które zazwyczaj ludzi dotykają są dla Ciebie przejrzyste i pozbawione zbędnego bagażu emocjonalnego. Zachowujesz spokój a dzięki temu zdecydowanie szybciej znajdujesz rozwiązania.

Łączysz życie zawodowe i prywatne gdyż świadomy własnych potrzeb i sposobów ich zaspokajania prowadzisz satysfakcjonujące życie.

Program szkolenia

 

Moduł I Czym jest Mindfulness?

  • Czym jest Mindfulness oraz jakie ma podstawy naukowe? 
  • Wykorzystanie metod uważności w różnych sferach życia, 
  • Ćwiczenie medytacyjne 

Moduł II Laserowa Koncentracja:

  • Rozpoznawanie i wspieranie stanu flow w trakcie wykonywanych czynności, 
  • Ćwiczenie na wzrost koncentracji, w oparciu o teorię psychologii Gestalt 
  • Zastosowanie Laserowej Koncentracji w trakcie zadań różnego typu. 

Moduł III Work – Life Balance :

  • Ćwiczenie coachingowe w oparciu o wykorzystanie Zen Coachingu
  • Dyskusja grupowa
  • Medytacja Analityczna jako ćwiczenie wglądu we własne pragnienia i wartości
  • Podsumowanie oraz dzielenie się wnioskami.

Prowadzący szkolenie

Michał Kutzner

to dyplomowany coach i trener kompetencji miękkich. Pracując w Polsce i za granicą przeprowadził już ponad 400 godzin szkoleń i warsztatów oraz ponad 450 godzin sesji indywidualnych. Ma on również bogate doświadczenie jako nauczyciel medytacji i uważności (mindfulness), inspirując tym samym osoby do poszerzania samoświadomości.
Jest współtwórcą szybko rozwijającego się projektu OpenMeditation.eu. W swoim warsztacie pracy łączy psychologię, filozofię, jogę oraz koncepcje Advaita Vedanty. Zastosowanie w praktyce wyżej wymienionych dziedzin pozwala na holistyczne spojrzenie na człowieka, a dzięki temu kompleksową pomoc w rozwiązywaniu konfliktów emocjonalnych oraz osiąganiu zamierzonych celów.
Dowiedz się więcej na: www.michalkutzner.com

Rozpocznij rozmowę 

Z przyjemnością przygotujemy dla Twojej firmy ofertę dopasowaną do potrzeb organizacji. 

Skontaktuj się z nami i rozpocznijmy współpracę! Zadzwoń lub zostaw nam wiadomość e-mail już teraz.

Skontaktuj się z nami! 

Użyj formularza poniżej, zadzwoń lub napisz na nasz adres e-mail.

Dane firmy

OPEN MEDITATION DANIEL PISKO
ul. Kosynierów 19,
41-907 Bytom

NIP: 626-292-10-69

Zadźwoń do nas 

+48 517 938 812 Michał
+48 666 394 990 Daniel 

E-mail 

m.kutzner@o2.pl
omteachers@gmail.com