fbpx
loader image

Open meditation poleca

Książki, które warto przeczytać…

Poniżej znajdziesz listę książek, które pomogą Ci w Twojej podróży do wewnątrz siebie. Są to książki zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z medytacją i rozwojem osobistym, jak i dla tych, którzy chcą pogłębić własne doświadczenie na ścieżce rozwoju wewnętrznego. Miłej lektury. 

UMYSŁ ZEN, UMYSŁ POCZĄTKUJĄCEGO (1970) Jest to niewielka książka w swoich gabarytach, lecz wartość w niej zawarta ogarnia setki lat zdobywania mądrości na ścieżce Zen. Idee i nauki S. Suzukiego są uniwersalne i aplikowane nie tylko do dziedziny życia rozwoju duchowego, lecz do większego projektu, jakim jest Sztuka Życia.

THE MANDALA OF BEING (2007) Dzięki tej pozycji dogłębnie zrozumiesz znaczenie świadomości „awareness” w swojej praktyce. Dzięki przenikliwym refleksjom autora doświadczysz różnicy między ja „self” oraz wielkim Ja „Self”. Dobrze sięgnąć po tę lekturę, gdy masz już podstawowe doświadczenie w praktyce medytacji.

POTĘGA TERAŹNIEJSZOŚCI (2016) Ta książka to rozciągnięta na 256 stron głęboka kontemplacja natury rzeczywistości. Po tej lekturze z pewnością nie pozostaniesz tą samą osobą. Znajdziesz w niej również praktyczne porady do tego, jak praktykować uważność oraz uwalnianie się od negatywnych wzorców mentalnych, aby uleczyć tzw. ciało bolesne.

KIEDY NIETZSCHE SZLOCHAŁ (2012) Wciągająca powieść, która dostarcza wielu wrażeń oraz cennych refleksji. Książka ta jest z pogranicza świata psychoterapii, filozofii oraz duchowości. Jeśli chcesz zgłębić tematy egzystencjalne, a jednocześnie lubisz zagadnienia psychologiczne, z pewnością wyciągniesz dla siebie wiele wartości z tej pozycji, jak i innych książek I.Yaloma.

DROGA ZEN (1957) Dzięki tej książce poznasz Zen od zupełnie innej strony, niż powszechnie się o tej religii sądzi. Zawarte w tej pozycji głębokie refleksje zdecydowanie wymagają czasu na przetrawienie, aby wyciągnąć z tej książki jak najwięcej. Raczej polecamy ją osobą bardziej zaawansowanym w medytacji.

JA I TY (1923) Dzieło filozoficzne, które nie należy do najłatwiejszych, ale zdecydowanie myśli w niej zawarte zmienią twoją perspektywę patrzenia na relacje i dialog. Filozofia dialogu, bo do tej dziedziny zalicza się ta książka, m.in stara się odpowiedzieć na pytanie: w jaki sposób spotkać drugiego człowieka w możliwie najpełniejszym wymiarze? 

ŚMIERTELNI NIEŚMIERTELNI (1995) Jest to książka zmuszająca do bardzo głębokiej refleksji nie tylko nad życiem i śmiercią, ale przede wszystkim do tego, jak istotny w życiu jest proces odchodzenia z tego świata. Towarzyszymy autentycznej historii, która przemieniała samych autorów książki, jak i wielu czytelników. Zdecydowanie jedna z najmocniejszych książek, jakie czytałem. 

O SZTUCE MIŁOŚCI (2001) Eric Fromm to niezwykle utalentowany pisarz, psychoanalityk oraz filozof. Zaprasza nas do refleksji nad miłością, przedstawiając ją jako dziedzinę życia, w której możemy się doskonalić. Fromm opisuje medytację jako jedno z najskuteczniejszych narzędzi do głębokiej przemiany wewnętrznej w kontekście zdolności kochania siebie, innych i świata, a co za tym idzie, podnoszenia jakości własnego życia. 

THE PSYCHOLOGY OF MAN’S POSSIBLE EVOLUTION (1999) Niewielki podręcznik do pogłębienia własnej praktyki medytacyjnej w obrębie zrozumienia oraz rozwijania poziomów świadomości. Autor zwraca uwagę na bardzo istotny aspekt funkcjonowania współczesnego człowieka. Zauważa, że głównie skupiamy się na naprawianiu człowieka, zamiast próbach wykorzystywania w pełni jego potencjału.

Zapraszamy do kontaktu

Polityka prywatności

Michał Kutzner
+48 517 938 812

e-mail: omteachers@gmail.com

Open Meditation
332 St. Johns, 
N19 London